Lipica-díjhajtás eredmények

• 2018.07.06

Befejeződött ma a Lipicán zajló nemzetközi fogathajtó verseny díjhajtás versenyszáma, ahol összesen 56 fogat mutatta be díjhajtó programját a nemzetközi zsűri előtt. Magyar színekben 14 hajtó nevezett, közülük Kiss Róbertnek sajnos ma reggel újra meg kellett jelennie az állatorvosi kontrollon. A versenyszámot végül 13 magyar teljesítette...

CAI3*-os kategóriában kettesfogattal a győztes svájci Beat Schenk (46,19), a második helyezett szlovák Miroslav Matuska (53,05), és a harmadik szlovén Miha Tavcar (54,74) mögött Szabó Roland a negyedik- (55,75), ifj. Galbács Ferenc pedig az ötödik helyen fejezte be a versenyszámot (56,04). Rajtuk kívül ifj. Veszelszki Gábor a hetedik, Mezei Zsolt, Tóth Csaba és Sánta István a 11-13. helyről folytatja szombaton a versenyt.  CAI2*-os kategóriában Erdős Krisztián György 60 ponttal az első helyen végzett, négyesfogattal Szabó Lajos a negyedik helyről várja a szombati maratont. Rajtuk kívül CAI3*-os kategóriában egyesfogattal Farkas József - a belga Laure Philippot és az olasz Luca Bordet mögött-  harmadik helyen végzett, Pál István Zoltán a 11. helyen áll jelenleg, Junior kategóriában póni egyesfogattal Rozmán Tíme Krisztina harmadik-, "nagy" egyesfogattal Margitai Máté pedig az első helyről várja a maraton versenyszámot (51,68). Jámbor Vilmos az egyetlen induló póni négyesfogattal, programját 64,83 pontosnak ítélte a nemzetközi zsűri.

Image

Margitai Máté (fotó:Hoefnet.nl/Horváth Krisztina)

Az eredmények bővebben, valamint a maraton startlista IDE kattintva olvasható. HAJRÁ MAGYAROK!!!